<iframe width="100%" height="300" scrolling="no" frameborder="no" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/347167605&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=false&visual=true"></iframe>

Teatr Słuchaj Uchem

Raz, dwa, trzy – szukasz ty !

TEATR „Słuchaj Uchem”:
to wspólna bajka Kai i Janusza Prusinowskich i Piotra Piszczatowskiego.

Jego ideą jest żywy przekaz umiejętności zabawy, śpiewu, tańca, które zawsze były naturalnym sposobem wchodzenia ludzi w kulturę. Bawimy się razem z dziećmi, dzieci bawią się ze sobą, w ten sposób ucząc się śpiewania, muzykowania, tańczenia i nawiązywania kontaktu. Swoje spektakle budujemy z dawnych zabaw i melodii, szczególnie z terenów dawnej Polski, szukając współczesnych odniesień i przestrzeni do ich nowych interpretacji. Nie stronimy wszak od poznawania zabaw z najdalszych stron świata, zabawy przecież nie znają granic.

Wierzymy, że wrażliwość muzyczna to podstawowy dar dostępny każdemu, że jest to uniwersalny język pozwalający na porozumiewanie się młodszych i starszych, także ponad i pomiędzy słowami. Zapraszamy do zabawy z nami i tworzenia z nami swoich bajek!

Cztery, pięć, sześć – lubisz jabłka jeść?

OWOCE:
Wydajemy płyty i książki z muzyką, koncertujemy i prowadzimy warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne i teatralne dla dzieci i dorosłych. Organizujemy także festiwale i liczne wydarzenia, tworząc sieci osób dla których kultura tradycyjna to skarbnica inspiracji – współtworzymy Międzynarodowy Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Kolberga i Małego Kolberga, Targowisko Instrumentów, Małe Mazurki oraz grupę łączącą ludzi z całego świata na Fb-Traditional Art For Kids.
Nasze spektakle i wydawnictwa kierujemy do wszystkich tych, którzy bez względu na wiek, dzięki swojej wrażliwości są gotowi na muzyczną i poetycką podróż.

Kaja Prusinowska

Kaja Prusinowska

Śpiewaczka, malarka, autorka scenariuszy, melodii i scenografii, pedagog i mama piątki dzieci. Kolekcjonerka dawnych zabaw i wszelkich przejawów folkloru dziecięcego, zbierająca bajkowe wątki i powiązania zabaw z różnych stron świata z pokrewnymi wątkami dawnej Rzeczpospolitej. Kieruje dziecięcą częścią Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, czyli Małymi Mazurkami. W 2017 roku Kaja i cały teatr SU zostali wyróżnieni udziałem w niezwykłej wystawie „Patrioci codzienności”, w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Laureatka Grand Prix nagrody krytyków muzycznych „Kropka” za najlepszy tekst o muzyce w 2016 r. Nagrodzonym tekstem był esej o kołysankach “Mama ma, trochę dobra, trochę zła”.

Janusz Prusinowski

Janusz Prusinowski

Skrzypek, lirnik, harmonista, śpiewak, kompozytor i organizator. Uczeń wiejskich muzykantów – Jana Lewandowskiego, Piotra i Jana Gaców, Kazimierza Meto, Józefa Zarasia, Jana Ciarkowskiego. Promotor odrodzenia wiejskiej tradycji muzycznej w Polsce. Muzyk Bractwa Ubogich, Kapeli Domu Tańca, inicjator i współzałożycielStowarzyszenia Dom Tańca.
Koncertował w większości krajów Europy, w Afryce, Azji i Ameryce Północnej, „ograł” setki zabaw tanecznych, śpiewał na wielu odpustach. Jako muzyk i kompozytor współpracował z Teatrem Polskiego Radia (spektakle „ Janosik”, „Chłopi”, „Krakowiacy i Górale”), z Teatrem Narodowym („Umowa czyli łajdak ukarany”) oraz Teatrem Scena Lubelska 30/32 („Kaleva”, „Dawid”, „Historyja o Chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim”, „Oberki do końca świata”). Jest autorem programu edukacyjnego „Janko Muzykant” i pomysłodawcą projektu edukacyjnego “Mały Kolberg”, prowadzi warsztaty śpiewu i gry na skrzypcach. Lider “Janusz Prusinowski Kompania”, dyrektor artystyczny festiwalu „Wszystkie Mazurki Świata” www.festivalmazurki.pl.

Piotr Piszczatowski

Piotr Piszczatowski

Współzałożyciel teatru Słuchaj Uchem. Aktor i współtwórca muzyki w teatrze Studium Teatralne w latach 1996 -2007. Kierownik artystyczny portalu www.akademiakolberga.pl.  Współtwórca Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata, pomysłodawca Targowiska Instrumentów w jego ramach, autor portalu www.targowiskoinstrumentow.pl. Muzykant w Janusz Prusinowski Kompania, śpiewak Monodii Polskiej. Miłośnik i dokumentalista muzyki wiejskiej. Zawzięty tancerz, nieuchwytny duch. Prywatnie towarzysz włóczęg i poszukiwań Doroty, ojciec trójki dorastających obywateli, a z wykształcenia socjolog.

Share This